Facebook kommentek
Leírás
A selyem kontúr technikánál egy keretre feszített selyem szövetre rajzoljuk fel először a mintát, majd száradás után lehet festeni, itt is több technika vegyítésével akár.
Ez a technika már igényel némi gyakorlatot, kéz ügyességet a kontúrok felrajzolásához, de lehetőség van előkontúrozott kendőt is festeni. Ebben az esetben mindenképp egyeztess velem a foglalkozás előtt,hogy elő tudjak készülni. Az alábbi e-mail címre is küldhetsz inspirációs fotót, de el is mondhatod, mit szeretnél megfesteni.
A workshop időtartama: a száradási időket is beleszámítva 8-9 óra, természetesen tudsz úgy is jönni,hogy két részletben fested meg a kendőt, így két időpontot is egyeztetünk. Az árat nem befolyásolja az időtartam, mindenki a saját ütemében, időbeosztásával halad.
Helyszín: 1037 Budapest, Bokor utca 6. Afrikatextil üzlete
Felszerelés: minden alapanyagot ( 100 % hernyóselyem ponge 05-ös), festéket ( Marabu selyemfesték) ecseteket, egyéb kellékeket biztosítunk számodra. Amire figyelj, hozz magaddal játszós ruhát, nehogy a ruhád festékes legyen!
A workshopot tartja: Ecker Szilvia, az Afrikatextil tulajdonosa, divattervező,stylist
Létszám: maximum két fővel tudok egyszerre dolgozni, ahhoz,hogy kényelmesen elférjetek és valóban egy kikapcsolódás, élmény legyen a selyem festés. Minimum létszám nincs, egy főnek is megtartom a foglalkozást, teljesen hozzád igazítjuk.
Időpont egyeztetés: afrikatextil@gmail.com vagy +36302685130 számon Ecker Szilviánál.
Időpontot az alábbi napokra, idő intervallumokra lehet foglalni: Szerda, péntek: 10.00-13.00 vagy 14.00-17.00 Szombaton 10.00-14.30-ig
Egy kis selyem történelem:
A hernyóselyem története a messzi Kínába, Kr.e. 2640-re nyúlik vissza, amikor Hszi Ling Si kínai császárné egy eperfa alatt teázgatva arra lett figyelmes,hogy egy hernyó gubója pottyant a forró teába a fáról. A meleg folyadékban a gubóról levált a finom selyemszál, és innentől lett a Királyok szövete, a szövetek királya a selyem.
Ami a selyemszövés további történetét illeti, a bizánciak mellett a 8. századtól az arabok is bekapcsolódtak a selyemiparba, meghonosítva azt Spanyolországban, majd Itáliában is. Így alakultak ki a 13. századra az európai selyemgyártó központok Firenzében és Velencében, később pedig a franciaországi Lyonban is. A selyemtermelés Magyarországot is meghódította a 17. században Passardi Péter János olasz telepes révén – az országszerte működő selyemgyárak azonban (a nagy munkaigény miatt) a 20. század közepén megszűntek.
Az európai konkurencia ellenére a selyemiparban a vezető szerepet mind a mai napig Kína birtokolja, méghozzá India előtt.
Forrás: Internet, Jakab Olga
A valódi selyem egy fajtatiszta selyemhernyó hófehér, nagyon fényes szála. A Mulberry (azaz eperfa) hernyó gubójából font 100%-ban természetes alapanyagú selyem a világon a legkiválóbb minőségű textília, amely leginkább hasonlít a bőrünkhöz. 18 aminosavat tartalmaz, amelyek hasznosak az emberi szervezet számára. Ezeknek az értékeknek és előnyöknek köszönhető, hogy a Mulberry selyem elnyerte a kelmék királynője címet.
A hernyóselyem rendkívül kellemes viselet, télen fűt,nyáron hűt, a selyem hőmérséklet szabályozó tulajdonsága miatt. A selyem áteresztő rétegként működik a bőr és a környezete között, segít felmelegedni vagy lehűlni ha szükséges és egész évben stabilizálja a testhőmérsékletet, főleg azoknak előnyös, akik hőhullámokat tapasztalnak.
Egy selyemblúz vagy sál a nyakban az allergiásoknak is megengedett, teljesen hipoallergén, és érzékeny bőrűek, ekcémával is bátran viselhetik, sőt!
Torokfájás esetén érdemes selyemsállal, vagy selyemkendővel bekötni a torkot – jótékony, nyugtató hatása nem marad el.
A selyem taszítja a port, ezért például a falon logó selyemkép gyakorlatilag nem porosodik. A selyem mikroorganizmusokkal és parazitákkal szemben ellenálló. Nem véletlen, hogy a francia katonák is selyem fehérneműt hordtak. A XV. században Franciaországban úgy hitték, hogy a selyem potencianövelő hatással is rendelkezik, ezért selyemlepedőn szeretkeztek. Érdekességként még megemlíthetjük, hogy a selyemfehérnemű divatot a híres márkinő, Madam Pompadour vezette be.
A selyemszál keresztmetszete egy lekerekített sarkú háromszögre hasonlít, ennek következtében a szál szinte lapos oldalai sok fényt vernek vissza, ez adja a szálak fényét.
A selyem puha, lágy tapintású. Igen jól színezhető, emiatt nagy népszerűségnek örvend az exkluzív ruhakészítők és selyemfestők körében. A selyem szinte segít ebben az alkotó munkában: ahogy a színes festék szétfolyik a selymen, olyan véletlenszerű mintákat, finom színátmeneteket alakít ki, amit semmilyen más anyagon nem lehet elérni.
Forrás: internet, selyemfestes.hu